Bahreyn Vize İstiyor mu?

Orta Doğu ülkelerinden biri olan Bahreyn, petrol ve mücevher ticaretiyle ünlüdür. Arap ülkelerinin zenginliğini gözler önüne seren Bahreyn, lüks yapılarıyla; gökdelenleriyle ve villalarıyla Dubai’den sonra gelen ülkelerdendir. Ülke her yıl çok sayıda turist çeker ve gezilecek çok sayıda yeri bulunur. Türkiye’nin çok sayıda ülkeyle vize anlaşması olmasına rağmen Bahreyn ile imzalanan bir vize serbesti anlaşması yoktur. Bu yüzden Bahreyn’e seyahat edecek olan Türk vatandaşları mutlaka vize almak zorundadır. Ancak resmi pasaport sahipleri 90 güne kadar vizesiz ülkeye giriş yapabilirler. Ayrıca 8 saati geçmeyen aktarmalarda vize almanıza gerek yoktur.

Bahreyn Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn’e yolculuk edecek Türk vatandaşları vize başvurusu yapmak zorundadır. Aldığınız vizeler sınır kapısında denetlenir. Bu yüzden aksi halde geri yollanabilirsiniz. Ülkeyi ziyaret eden Türk vatandaşları mutlaka 1-2 ay önceden işlemleri başlatmalıdır. Ülkemiz vatandaşlarına turistik, ticari ve ziyaret vizesi hakkı tanınır. Vize işlemleri için Bahreyn Konsolosluğuna ve aracı acentelere başvuru yaparak gerekli evrakları teslim ettiğinizde kısa bir sürede vizeniz sonuçlanır. Vizeyi alabilmek için randevu almanıza gerek yoktur. Belgeleri tamamlayarak ilgili kuruma gidebilirsiniz.

Bahreyn Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Bahreyn vize başvuru belgesi
 • 6 aydan daha uzun süre geçerli olacak pasaport
 • Özel şartlara sahip 2 adet fotoğraf
 • Seyahat sigorta belgesi
 • Maaş gösteren bordro ( Emekliyseniz 3 aylık emeklilik kartı, öğrenciyseniz öğrenci belgesi, çalışıyorsanız kurumunuzdan alınan belge.)
 • Büyükelçiliğe hitap ederek yazacağınız ülkeye giriş sebebinizi anlatan dilekçe
 • Öğrenci ya da emekliler için finans durumunuzu gösteren belge
 • Otel ve uçak rezervasyon belgeleri

Bahreyn vize başvuru formunu eksiksiz olarak doldurmanız şarttır.  Belgenin sol üstünde yer alan bölüme istenen özelliklere sahip fotoğraf yapıştırılmalıdır. Ayrıca İngilizce, okunaklı, büyük harfle ilgili bilgiler doldurulmalı ve başvuru ekranındaki bilgileri destekler nitelikte olmalıdır. Aksi halde başvurunuz olumsuz bir değerlendirmeye alınabilir.

Bahreyn Vizesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ülkeye giriş için yapacağınız işlemlerde pasaportunuzda en az 2 tane boş sayfa olmalıdır. Olmaması durumunda pasaportunuzu yenilemeniz gerekir.
 • Resmi tatiller vize işlemlerini etkiler. Bahreyn Konsolosluğuna vize başvurusu yaparken özel günleri de dikkate almanız gerekir.
 • Pasaportunuz en az 6 ay geçerli olmalıdır.
 • 12 ile 18 yaş arası kişiler için başvuru sırasında ebeveyni, yasal vasisi ya da noter tasdikli izni olan kişiler yanında bulunmalıdır.
 • Bahreyn vizesi için sunacağınız pasaport 10 yıldan eski olmamalıdır.

Bahreyn Kapıda Vize Hizmeti

Bahreyn’i turistik amaçlarla ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları vize başvurusunu sınır kapısında da yapabilirler. Ancak burada yapacağınız vize başvurusunda ülkede 15 gün kalabilirsiniz. Ancak ülke bu vizeyi ihtiyaç olması durumunda 15 gün daha uzatabilirsiniz. Ayrıca Umuma Pasaport sahibi olan Bahreyn vatandaşları da Türkiye sınır kapılarında bu vizeyi alabilirler.

Bahreyn E-Vize Başvurusu

Ülkeye girişlerde belli vize türlerinde e-vize başvurusu da yapmanız mümkündür. 1 aylık çok girişli ziyaret vizesi, 2 haftalık tek girişli ziyaret vizesi ve 1 yıllık 90 gün kalışlık ve çok girişli Bahreyn turistik vizesinin başvuru işlemleri online olarak yapılabilir. Bu başvurular büyükelçiliğin resmi internet sitesinde yer alan Bahreyn e-vize online başvuru formu doldurularak gerçekleşir. Formda ad, soyad, cinsiyet, uyruk ve meslek gibi kişisel bilgilerle birlikte; pasaport numarası, seyahat tarihleri ve seyahat amacı gibi bilgiler doldurulur. E-vize başvurunuz 72 saat içinde işleme alınarak sonuç çıkarılır. E vize onayından sona mail adresinize bilgi gönderilir. Bu onay sayfasının çıktısını alarak seyahat sırasında yanınızda bulunmalıdır.

Bayreyn vize işlemlerini tamamladıktan sonra bu ülkeye gidebilmek için hangi yolu izlemeniz gerektiğini Bahreyn Nasıl Gidilir adlı yazımızı inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *