Bahreyn Gezilecek Yerleri

bahreyn gezilecek yerleri

Orta Doğu’da en çok merak edilen kentlerden birisi olan Bahreyn, denizinden çıkmakta olan mücevherler ile birlikte ülkesini her geçen gün zengin etmektedir. Ancak, Bahreyn’in mücevherlerden çok, turistik mekanları ve gezilecek tüm tarihi noktaları ile daha çok göz önünde olduğu bilinmektedir. Ülkemizde turistik açıdan ziyaret etmek isteyen kişilere 90 güne kadar vize muafiyeti uygulanan bu ülkede, birçok noktadan sizlere söz edeceğiz. Bahreyn gezilecek yerler listesi için sizler de aşağıda belirteceğimiz noktalara dikkat edebilirsiniz.

Manama

Her ne kadar tarihi bir nokta olmasa da, bu bölgede bulunan gökdelenler, ayrı bir kültürü sizlere sunacaktır. Zengin ve çekici bir bölge olan Manama, özellikle aktarları ve halıcıları ile bilinmektedir. Kent merkezinde Portekiz ve Pers etkilerini hala görmeniz mümkündür.

Riffa

Bahreyn’in kalbi olarak nitelendirilen bir bölgede bulunan Riffa, eskiden Manama sınırları içerisinde bulunuyordu. Bu bölgenin Bahreyn açısından en büyük önemi, şaşırtıcı şekilde çok ve dikkat çekici tarihi yapılarının olmasıdır. Bahreyn’in en ünlü otantik çarşılarını burada cadde kenarlarında bulmanız mümkündür. Ayrıca, Orta Doğu’nun en meşhur golf sahalarını da burada görmeniz mümkündür.

Amwaj Adası

Bahreyn mutfağını merak eden kişilerin uğrak noktalarından birisi olarak karşımıza çıkan Amway Adası, tek başına ayakta durabilecek kapasitedeki kent merkezlerinden birisidir. Üst düzey yemek restoranlarının yanı sıra her bütçeden kişinin rahatlıkla konaklayabileceği noktalar da bulunmaktadır. Bu yüzden konaklama ve Bahreyn mutfağını merak eden kişilerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Muharraq

Dilmum Medeniyeti’nden günümüze kadar gelmiş olan bu kent merkezinde, Yunanlılara ait birçok ize rastlamak mümkündür. Bahreyn’in en ünlü ticaret merkezi olarak da bilinmekte olan Muharraq, Orta Doğu kültürünü yansıtmakta olan birçok kafe ile de göz önündedir. Bunların genel konsepti ise nargile ve nane çayı üzerine kurulmaktadır.

Bahreyn gezilecek yerler konusunda listenizde bulunması gereken en önemli noktalar bu şekildedir. Bunun yanı sıra, Hawar Adaları, Isa, Hamad, Zallaq, A’Ali, Al Jasra, Bahreyn Kalesi, Al Areen, Saati Sitra, Fatih Camii, Arat Kalesi ve Bab Al Bahrain noktalarını da ziyaret edebilir, Bahreyn’in geçmişten gelen kültür miraslarını yakından tanıyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *