Kazakistan Gece Hayatı

Kazakistan’da genel olarak ziyaret edebileceğiniz 2 şehir bulunuyor. Bu şehirlerden biri eski başkent Almatı diğeri de yeni başkent Astana’dır. Bu yüzden bu iki şehrin gece hayatına ayrı ayrı değinmek daha doğru olacaktır.

Astana Gece Hayatı Nasıldır?

Kazakistan güneş battığı zaman eğlence, dans, müzik ve birbirinden leziz yemekler oldukça meşhurdur. Astana’da DJ performansı olan mekanlardan canlı müziğe kadar geniş bir seçeneğiniz vardır. Ancak burada bizden biraz farklı bir kültür var. Astana’da eğlence mekanları gece 12’de açılır ve sabaha karşı 5’te kapanır. Burada mekanlara gitmek için spor kıyafeti tercih etmemeniz gerekir. Astana’da dünya çapında üne sahip birçok gece kulübü yer alır. İçeri girdiğinizde herkesin oldukça şık olduğunu görebilirsiniz. Mekanlara girerken ortalama 40 TL bir giriş ücreti ödeyebilirsiniz. Kaliteli mekanlarda ışık gösterileri, kadın ve erkek dansçıları, ithal ve yerli içki çeşitliliği sizlere güzel bir gece yaşatacaktır. Bunun yanında kaliteli yemekleri olan farklı mekanlar da tercih edebilirsiniz. Imanov Caddesi ve Turan Caddesi üzerindeki bazı mekanları size eğlenceli bir dans fırsatı verecektir.

Almatı Gece Hayatı Nasıldır?

Almatı Orta Asya’nın en gelişmiş şehridir. Şehirde sosyal hayat oldukça gelişmiştir. Gece vaktinde şehirde elinde birayla dolaşan insanları görmek oldukça normal bir görüntüdür. Eğlence mekanları hafta içi her ne kadar durgun olsa da hafta sonu oldukça hareketlidir. Canlı müzik kültürü Kazakistan’da en çok gelişmiş olan şehridir. Şehirdeki bazı barlarda ve gece kulüplerinde kıyafet kontrolü yapılır. Bu yüzden gece kulüplerine oldukça şık bir şekilde gitmeniz gerekir. Yoksa içeri alınmayabilirsiniz. Almatı çevresinden geçmişte meşhur olan üzüm bağlarının üretimi yeniden başlamıştır. Ancak yerel şaraplar henüz tam kalitesine kavuşmuş değildir. Bu yüzden Türkiye ve Rusya’dan ithal edilen şarapları tercih edebilirsiniz. Bunun yanında birçok barda yerel biralar sizi karşılayacaktır. Cumhuriyet Sarayı konser salonu yıl boyunca birçok konsere ev sahipliği yapar. İstediğiniz her tarzda müzik hizmeti veren mekanlar bulabilmeniz mümkündür. Bunun yanında hem gece kulübü hem de yemek hizmeti veren mekanlar da bulunur. Bazı mekanlar da LGBTI dostudur ve gece yarısından önce barken gece yarısından sonra DJ performansı verirler.

Aktöbe Gece Hayatı Nasıldır?

Aktöbe şehri ülkenin gece hayatı bakımından en ünlü şehirlerinden biridir. Kazakistan gece hayatı dendiğinde akla ilk gelen yerlerdendir. Kazakistan gecelerini en eğlenceli şekilde yaşamak istiyorsanız Aktöbe barlarını ve gece kulüplerini ziyaret edebilirsiniz. Ancak buradaki barlarda da kıyafet kontrolü yapılabileceğini unutmayın. Bu mekanlar size her türlü müzik türünü bulmanızı ve yerel biraların tadına bakabileceğiniz ortamları sağlar. Bunun yanında şehrin yemek kültürü de gelişmiştir. Yiyeceğiniz yemeklerin birçoğunun tadı damağınızda kalacaktır. Kazakistan oldukça ilgi çekici gece hayatıyla sizleri kendine hayran bırakacaktır. Ülke gece hayatıyla Avrupa şehirlerini aratmayacak tarzda bir yapıya sahiptir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *