Katar’da Gezilecek Yerler

Katar tam anlamıyla yer altı kaynaklarından ötürü zenginlikler ülkesidir. Arap Yarımadası’nın doğu kesiminde yer alır. Katar 11.571 kilometrekarelik yüzölçümü alanına sahip bir Ortadoğu ülkesidir.

Gelelim Katar’da gezilecek yerlere..

Doha: İlk başı çeken kuşkusuz Başkent’i Doha. Gece hayatı ve farklı kültürleriyle adeta büyüleneceksiniz.

İslam Eserleri Müzesi: 2008’de hizmete açılan müze muazzam mimarisiyle kentin en değerli sembollerindendir. Bu müze Doha Limanı kenarında suni bir adanın üstünde kuruludur.

Souq Waqif: Turistik bir pazar yeridir. Bu pazarda Katar’ın geleneksel giysileri ve baharatlar, el sanatları ve hediyelik eşyalar satan mekanlar mevcuttur. Yerel konserlere, birçok aktiviteye sahne olmaktadır.

Mathaf: Bu kurum ülkenin en önemli kültürel yerlerinden biridir. Katar Vakfı’nın katkılarıyla açılan kurum Fransız mimar Jean François Bodin tarafından tasarlanmıştır. Mükemmel tablolarıyla ilgi gören bu kurum, Katar’ın gezilecek yerlerindendir.

Doha Corniche: Doha körfezi boyunca bir kaç kilometre uzanan kıyı şerididir. Şu anda bölgenin etrafı yüksek katlı yapılarla çevrilidir.

Villaggio Mall: Mükemmel bir alışveriş merkezidir. Hyatt Plaza Spor City arasındaki Al Waab caddesi üzerinde hizmet vermektedir. 200’den fazla mağaza hizmet vermektedir. Bahçesinden içine kadar uzanan ve sandal imkanı da bulunan Venedik tarzı şahane bir kanalı da bulunuyor.

Katar Devlet Camii: Katar’ın en büyük camilerinden biridir. Abdul Vahap Camii olarak anılır. Zarif kubbeleri, minaresi, heybetli camisi Katar’ın tarihi yerlerindendir.

Aspire Kulesi: Bu kule tam 300 metrelik bir gökdelendir. 36 katlı bu yapı Katar’ın en değerli sembollerindendir. Şu anda ülkenin en yüksek binası olarak bilinen Aspire Kulesi Katar gezisinde görmek ve fotoğraflamak isteyeceğiniz yapılardan biridir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *