Ekvador Ucuz Uçak Bileti

Ekvador ile Türkiye arasında okyanus olduğu için oldukça uzun bir yolculuk sizi bekliyor. Hal böyle olunca da ülkemizden buraya gitmek biraz maliyetli oluyor. Ülkeye gidebilmeniz için ucuz uçak bileti bulmanız hayati önem taşıyor. Ancak ülkemizden buraya direkt olarak uçuş yok. Bu yüzden Amsterdam ya da Madrid üzerinden aktarmalı uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum biletin daha ucuz olmasına sebep olabilir.

Ekvador Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Türkiye’den çok uzakta bulunan Ekvador’a gidebilmek için tek ulaşım aracının uçak olduğunu söyleyebiliriz. Nitekim diğer uçuşlara göre pahalı fiyatlardan satılan Ekvador uçak biletlerini en ucuza alabilmek için dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

  • Kampanyaların Takipçisi Olun

Ülkemizden Ekvador’a gitmek için havayolu şirketleri tarafından yapılan kampanyalı uçuşları takip edebilirsiniz. Sonuç olarak firmalar ara ara büyük kampanyalar yapıyor. Ancak bu kampanyalarda acele etmeniz gerekiyor. Çünkü koltuklar sınırlı. Belli kontenjan tükendiğinde artık o uçuşta ucuz bilet bulma şansınız ortadan kalkıyor

  • Doğru Zamanı Tercih Edin

Ekvador diğer Güney Amerika ülkeleri gibi festivalleri ile ünlüdür. Bu zamanlarda ise uçak biletleri oldukça pahalıdır. Bu yüzden gideceğiniz tarihe böyle bir organizasyonun denk gelmemesine özen gösterin. Bu durumda daha ucuza uçak bileti alabilirsiniz.

  • Önceden Rezervasyon Yapın

Ekvador tatil planınızı önceden yapabiliyorsanız uçak bileti rezervasyonunuzu önceden yapabilirsiniz. Böylece uçak biletini çok uygun bir fiyata satın alabilirsiniz. Bununla birlikte otelde de uygun fiyata kalabilirsiniz.

  • En Ucuz Rotayı Seçin

Bazı ülkelere uçuş ülkemizden oldukça uygun fiyatlara yapılır. Ekvador’a direkt olarak uçuş olmadığı için alternatif yollar üzerinde bu uçuş yollarından birini seçerek uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz.

Ekvadora ulaştıktan sonra orada nereleri gezebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz hakkında bir fikriniz yok ise; Ekvador Gezilecek Yerler ve Ekvador Gece Hayatı adlı yazılarımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *