Dominik Cumhuriyeti Nasıl Gidilir

Tropik ormanları, bembeyaz kum plajları üzerinde uzanan palmiye ağaçları, masmavi denizi ünlü Karayip Adasının tatil cenneti Dominik Cumhuriyeti, turistlerin vazgeçilmez rotasıdır. Peki Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne nasıl gidebiliriz?

Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne tek ulaşım aracı olarak uçak kullanılabilir. Nitekim Dominik Cumhuriyetinde Las Americas Uluslararası Havaalanı (Santo Domingo), La Romana Uluslararası Havaalanı, Punta Cana Uluslararası Havaalanı, El Catey Uluslararası Havaalanı (Samana), Gregorio Luperon Uluslararası Havaalanı (Puerto Plata), Santiago Uluslararası Havaalanı, La Isabela Uluslararası Havaalanı (Santo Domingo) olmak üzere 8 adet havalimanı bulunur. Bu havalimanlarından Las Americas Uluslararası Havaalanı (Santa Demingo) ve Punta Cana Uluslararası Havaalanlarına Avrupa’nın birçok kentinden uçak seferleri düzenlenmektedir.

Uçak ile Dominik Cumhuriyeti’ne Nasıl Gidilir

Dominik Cumhuriyeti’ne Türkiye’den doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple Avrupa’nın Paris, Madrid, Londra gibi pek çok şehrinden ülkeye aktarmalı uçuş seferleri ile ulaşılabilir. Dominik Cumhuriyeti Türk vatandaşlarından vize talep etmemektedir. Ancak dikkat edilmesi gereken husus aktarma yapılacak ülkelerin vize isteyip istemeyeceğidir. Kaldı ki Avrupa üzerinden Dominik Cumhuriyetine aktarmalı olarak gidecek olanlar özellikle Paris ve Madrid gibi aktarma merkezlerini kullanabilirler. Bu havalimanlarında turistlerden transit vize talep edilmemektedir.

Dominik Cumhuriyeti’ne Avrupa dışında Küba aktarmalı olarak da gidilebilir. Nitekim Küba üzerinden yapılacak aktarmalarda basit bir Küba vizesi alınması yeterli olacaktır.

Dominik Cumhuriyeti Yolculuk Süresi

Biletinizi genelde kullanılan havaalanı olan Punta Cana olarak aldığınızı varsayarsak, uçağa biniş anınızdan itibaren aktarma süresi hariç olmak üzere 11 saat içerisinde Punta Cana’ya varacaksınız.

Dominik Cumhuriyeti Şehiriçi Ulaşım Nasıldır

Havaalanınızdan otelinize; araç kiralayarak, otobüs veya taksi aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi fiyatları oldukça uygun fiyatlar ile taşıma yapmaktadır. Havaalanına geldiğinizde ulaşım araçlarından faydalanmak adına Dominik Cumhuriyeti para birimi olan Peso cinsinden bir miktar yanınıza almanızda fayda var. Size tavsiyemiz, Dominik Cumhuriyeti uçuşlarında seyahatinizden önce kalacağınız bölgeyi ayarlayarak o bölgeye en yakın havaalanını planlayarak bir yolculuk oluşturmanızdır.

Dominik Cumhuriyetine vardıktan sonra zamanınızı iyi kullanabilmek adına Dominik Cumhuriyeti Gezilecek Yerler ve Dominik Cumhuriyeti Gece Hayatı adlı yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *