Brezilya Nasıl Gidilir?

Brezilya, Güney Amerika kıtasında yer aldığı için ülkemizden ulaşım olanakları oldukça sınırlıdır. İki ülke arasında 10750 kilometre uzaklık vardır. Bu yüzden ülkeye ya gemiyle ya da uçakla gitmeniz gerekir. Türkiye’den Brezilya’ya gitmek için gemi kullanacaksanız da çok uzun sürecek bir yolculuk yaparsınız. Bu yüzden gemi yolculuğu için vaktinizin bol olması gerekir ve gemi yolculuğunu sevmelisiniz.

Bu yüzden ülkeye gidiş için en doğru yol uçaktır. Ülkemizde Ankara ve İstanbul’dan Brezilya’ya direkt ya da aktarmalı uçuşlar bulunur.  Mevcut uçuşlar Brasilia, Cuiaba, Florianapolis, Fortaleza, Goiania, Maceio, Natal, Porgo Alegre, Recife, Rio de Janeiro, Salvador ve Sao Paulo’ya yapılır. Seçenek sayısı fazla olduğu için uygun fiyata bilet bulabilmeniz mümkündür. Ancak aktarmalı uçuşlar daha uygun fiyata bulunabilir. Burada aktarma süresi ve aktarma yapılacak ülkenin vize durumu önemlidir.

Brezilya’ya Uçak ile Nasıl Gidilir?

Güney Amerika’nın en güzel ülkelerinden biri olan Brezilya, aslında birçok gezgin tarafından merak edilen ve Türkiye’den de meraklısının çok olduğu bir ülkedir. Ancak ülkemize göre okyanus ötesinde bulunan Brezilya’ya gidebilmek için gemi seçeneğini çıkarırsak geriye tek tercih uçak kalacaktır. Kaldı ki uçak ile yapılacak yolculuklar dahi bir günü bulabilmektedir.

Brezilya’ya uçak ile gidebilmek için mutlaka aktarma yapılması gereklidir. Ülkemizden direkt uçuş bulunmamasına rağmen Türk Hava Yolları aktarmalı olarak Brezilya’ya uçuş gerçekleştirmektedir. Brezilya’nın başkenti Rio veya Sao Paulo havalimanlarına aktarmalı uçuşlar bulmanız oldukça kolay olacaktır.

Brezilya Uçak Bilet Fiyaları Ne Kadardır?

Brezilya’ya sefer düzenleyen Türk Hava Yolları; tarihten tarihe ve sınıfına göre değişmekle beraber Brezilya uçak biletlerini 2.500 ila 4.500 TL arasından satışa sunmaktadır. Uçak biletleri bir tık pahalı olsa da THY garantisi ve kalitesi altında seyahat etmenin farkına varacağınızdan emin olabilirsiniz.

Eğer Brezilya’ya seyahet etmek için daha ucuz uçak biletini nasıl alacağınızı merak ediyorsanız Brezilya Ucuz Uçak Bileti adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *