Batum’a Gitmek İçin Ne Yapmalı? Vize İstiyor Mu?

batum vizesi

Ülkemizden yurt dışına çıkacak olan kişilerin seyahat planlamalarında hep ilk sırada yer alan Batum, bireylerin herhangi bir vize almadan ziyaret edebileceği noktalardan birisidir. Gürcistan sınırları içerisinde yer alan Batum, ülkemize seyahat anlamında büyük bir kolaylık sağlamış durumdadır. Öyle ki, Batum’a gitmek isteyen kişilerden herhangi bir pasaport ya da vize şartı kesinlikle aranmamaktadır. Bundan dolayı bireyler sadece ulaşım ve kişisel masraflarını karşılayarak kısa bir süre içerisinde Batum’a gidebilmektedir. Batum vizesi almadan gidilebilecek olan bu seyahatte, özellikle ülkemizden hafta sonu tatili açısından tercih edildiğini de belirtebiliriz. Bunun nedeni ise, ülke içerisinde eğlence alanında birçok farklı alternatifin olduğundan söz edebiliriz.

SAdece iki günlük bir tatil için bile birçok eğlence mekanı olması ve gezilebilecek noktaların çok fazla olması, kişilerin Batum’u ziyaret etme nedenleri arasında da gösterilmektedir. Bunun beraberinde Batum vizesi şartının olmayışı, ülkemizden de hem hızlı hem kolay hem de ekonomik bir şekikde Batum’a gidilebiliyor olması, Batum’un daha fazla kişinin seyahat listesinde adının yer almasına yol açmıştır.

Batum’a Uçakla Gitmek

Batum vizesi olmadığından dolayı zahmetsiz ve hızlı bir şekilde gidebileceğiniz bu nokta için hem kara yolundan hem de hava yolu aracılığı ile seyahat etme hakkınız bulunmaktadır. Şuan ülkemizden haftanın her günü İstanbul kalkışlı olacak şekilde onlarca farklı uçuş bulunmaktadır. Farklı firmaların da zaman zaman dahil olduğu bu seyahat işlemlerinde, İstanbul dışından da seferler denendiği bilinmektedir.

Eğer uçak yolculuğu yapmak istemiyor ve kendi hususi aracınız ile Batum’a gitmek istiyorsanız, yine ulaşım açısından büyük bir kolaylıktan faydalanabiliyorsunuz. Batum vizesi olmadığından dolayı sınırdan geçerken kimliğiniz ile gümrük memuruna başvuruda bulunmanız yeterli olacaktır. Şuan Batum için bir hesaplama yaptığımız zaman Trabzon merkezden Batum için toplamda 206 km, Rize’den Batum arasında 127 km ve Artvin ile de Batum arasında 75 kilometre mesafe olduğundan söz edebiliriz. Bu da genel olarak Trabzon’dan Batum’a gitmek isteyen kişilerin sadece birkaç saatlik yolculuk yapması anlamına gelmektedir. Sizler de farklı alternatifleri değerlendirerek bu güzel şehri gezebilir ve anılarınıza bir yenisini ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *