Dominik Cumhuriyeti Vize İstiyor Mu

Dominik Cumhuriyeti, turizm amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Bu sayede Dominik Cumhuriyetine gidecek olan vatandaşlarımızın herhangi bir vize başvurusu yapmasına gerek yoktur. Ancak Dominik Cumhuriyeti’nde herhangi bir sıkıntı yaşamamak adına aşağıdaki hususlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

  • Dominik Cumhuriyeti Ülkeye Giriş Formu

Dominik Cumhuriyeti turizm amaçlı ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşlarından yukarıda bahsedildiği gibi vize talep etmemektedir. Ancak ülkeye giriş esnasında Ülkeye Giriş Formunun doldurulması gerekmektedir.

  • Turist Kartı

Ülkeye Giriş Formu doldurulduktan sonra da 10 ABD Dolarına bir turist kartı alınması gerekmektedir. Buna aslında ülkeye giriş vergisi denmektedir. Ancak Nisan 2018 tarihi itibariyle turist kartlarını havayolu şirketleri uçak biletlerine dahil ediyor ve bu nedenle artık turist kartlar için havaalanına sıraya girip ödemeniz gerekmiyor. Yinede bu hususu biletinizi alırken havayolu şirketi ile görüşmekte fayda var.

  • Diğer bilgiler

Dominik Cumhuriyeti’ne gitmek için gerekli vize durumu yukarıda anlatıldığı gibidir. Her halükarda gitmeden Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğunun resmi sitesinden kontrol etmenizi öneririz.

  • Dominik Cumhuriyeti’ne Türkiye’den doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple Avrupa’nın Paris, Madrid, Londra gibi pek çok şehrinden ülkeye aktarmalı uçuş seferleri ile ulaşılabilir.
  • Burada dikkat edilmesi gereken husus aktarma yapılacak ülkenin vize isteyip istemeyeceği hususudur.

Dominik Cumhuriyeti hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi edinmek için Dominik Cumhuriyeti’ne nasıl gidilir ve Dominik Cumhuriyeti’nde gezilecek yerler yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *