Umman Nasıl Gidilir?

Umman’a gitmek istiyorsanız 30 günlük turistik vizesini alabilirsiniz. Bu vizeyi aldıktan sonra 6 ay içerisinde Umman’a giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bu 6 aylık süre içerisinde Umman’a giriş yapmazsanız verilmiş olan vize iptali gerçekleşir. Bu açıdan Umman’a girişte çok dikkat etmeniz gerekecektir.

Umman adının asıl anlamı Ateşin Anasıdır. Çöl toprakları içerisinde kurulmuş bir masal ülkesine sizler de gidip görmek istiyor olabilirsiniz. Eskiden beri ticaretin en önemli noktalarından biri olmuş ve hala daha birçok tarihi mirası ile ülkemize kadar gelmiş olan bu ülkenin kesinlikle görülmesi gereken yerleri bulunmaktadır.

Umman’ın resmi dili Arapçadır. Bu açıdan gitmeden birkaç Arapça önemli sözler öğrenmeye özen göstermenizi öneririz.

Umman’a Ne Zaman Gidilir?

Umman’a gitmek istiyorsanız, sıcak ve soğuk havanın tam dengede olduğu tarih olan Nisan ile Ekim ayları arasında gitmenizi öneririz. Aksi takdirde yaz ayları çöl sıcakları ile mücadele etmeye çalışabilirsiniz. Gündüzleri her ne kadar çok sıcak olsa da geceleri için soğuk havalara hazırlıklı olmanın önemi büyüktür.

Umman Ne İle Gidilir?

Umman’a gitmek için vize almanız gerekecektir. Vize aldıktan sonra THY’nin Muskata karşılıklı olarak düzenlediği seferleri tercih ederek Umman’ı ziyaret edebilirsiniz. Her gün karşılıklı olarak gidiş geliş seferler bulunmaktadır. Uçak ile yolculuk yaparak Umman’ın başkenti olan Muskata yaklaşık olarak 4 saat 35 dakika içerisinde varabilirsiniz.

Umman’a nasıl ve ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz Umman Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *