Seyşeller Gezilecek Yerler

Seyşeller, Hint Okyanusu üzerinde kurulmuş bir ada ülkesidir. Bu şirin ülke Afrika doğusu, Madagaskar kuzeydoğusunda yer alır. 92 ada ve adacıktan oluşan bu ülkede en büyük ada Mahe Adası’dır. Bu ülke turkuaz renkli sulara ve mükemmel doğal ortamı bulunan plajlara sahiptir. Ayrıca ülkedeki dev kaplumbağalar ve kendine özgü olan Hindistan cevizi ülkeyi Hint Okyanusu’nun en güzel gezi noktalarından biri haline getirmektedir.

Tropikal adalardan oluşan bu ülkenin en büyük özelliği dünyadaki granitten oluşan tek okyanus adalarına sahip olmasıdır. Seyşelleri ziyaret ederek harika bir gün batımı izleyebilir ve romantik dakikalar geçirebilirsiniz. Ülkede mükemmel bir tatil yapabilir ve güzel bir gezi planı oluşturabilirsiniz.

Seyşeller Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

  • Anglican St. Paul Kilisesi

1859 yılında yapılan bu kilise, ülkenin en eski kilisesidir. Victoria’da şehir merkezini yürüyerek gezmeye çıktığınızda bu yapıyı görebilirsiniz. Ayrıca bu sayede ülkedeki sömürge dönemine ait bir yapının izlerini görmeniz mümkündür.

  • Saat Kulesi

1903 yılında ülkenin bağımsızlığını ilan etmesiyle yapılmıştır. Bu kule Londra’da bulunan Big Ben adlı kulenin bir kopyasıdır. İngiliz döneminin esintisi olan bu yapı ülkenin simgelerindendir. Ayrıca bu bölgedeki restoranlar da dünyaca ünlü mekanlardır.

  • Botanik Bahçeleri

1901 yılında hizmete açılan bu bahçeler Mont Fleuri bölgesindedir ve Victoria merkeze yakındır. Burada bitki türlerini ve ülkenin doğal hayatını görebilirsiniz. Giriş ücretlidir. Ayrıca dünyanın her yerinde yetişen bitki türlerinin örnekleri bulunur. ayrıca burada yüzmeyi bilen dev kaplumbağalar sizlere bambaşka bir seyir zevki yaşatacaktır.

  • Tarih Müzesi

Burası Victoria şehrinin ana caddesinde bulunur. Hafta için sabah 8.30 ile 12.00 saatleri arasında açık olan bu müzede ülkenin tarihine ait birçok sergiyi görebilirsiniz. Seyşeller tarihini merak ediyorsanız burayı mutlaka ziyaret edin.

  • Hindu Tapınağı

Victoria şehir merkezinde yer alan Hindu tapınağı bölgede ayrı bir dünya gibidir. Hindular bu adada yoğun olarak yer alıyor. İçine girerek sizler de Hinduların ibadetlerini izleyebilirsiniz.

  • Çay Fabrikası

Çay fabrikası gittiğinizde çay üretimiyle ilgili birçok örnek görebileceğiniz ve eğleneceğiniz bir yerdir. Ancak buraya arabanız olmadan gitmek biraz zahmetlidir.

Seyşeller gezinizi tamamladıktan sonra Seyşeller Gece Hayatı adlı yazımızı okuyarak bu ülkedeki gece kulüpleri ve gece mekanları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *