Senegal Gece Hayatı

Bir Batı Afrika ülkesi olan Senagal’in en büyük ve en gelişmiş şehri başkent Dakar’dır. Gece hayatı da bu şehirde gelişmiştir. Dakar’da Afrika kıtasının en renkli gece hayatlarından birini bulabilirsiniz. Her ne kadar çoğunluk Müslüman olsa da gece hayatı son derece hızlıdır. Ancak mekanlarda alkol konusunda yine de ufak bir hassasiyet görülür. Dakar’da restoran, gece kulübü ve barlar gece geç saatlere kadar açıktır. Burada istediğiniz tarzda müzik bulabileceğiniz mekanlar bulunur. Gece geç saatlere kadar dans edebileceğiniz gece kulüpleri Afrika kıtasının en iyisidir.

Senegal Gece Kulüpleri

Dakar’da gece eğlencenin adresi olan bazı mekanlar vardır. Senegal’de geceleri eğlenmek için Cheikh Diop Meydanı, Les Almadies ve Victor Hugo Street bölgelerini tercih edebilirsiniz. Bu bölgedeki bar ve gece kulüpleri geç saatlere kadar eğlencenin sürdüğü adreslerdir. Ancak geç saatte mekandan çıktığınızda otelinize taksiyle dönmeniz daha iyi olur. Çünkü şehrin bazı noktaları gece geç saatlerde tehlikeli olabilmektedir.

Dakar’da hafta sonları çok yoğun olan eğlence mekanlarını bulabilirsiniz. Özellikle cumartesi geceleri canlı DJ performansları eşliğinde gece 3’e kadar eğlenebilirsiniz. Ayrıca canlı DJ performanslarıyla birlikte okyanus kıyısında caz müzik dinleyebileceğiniz nezih mekanlarda bulunur. Senegal dünyanın en büyük gece kulüplerini de bünyesinde barındırır. Bu mekanları dans etmek ve canlı DJ performans dinlemek için ziyaret edebilirsiniz. Tüm mekanların belli bir giriş ücreti bulunur. Ayrıca içeride içecekler oldukça ekonomik fiyatlara satılmaktadır.

Senegal gecelerinde eğlendikten sonra bu ülkedeki tarihi ve doğal yerleri gezmek isterseniz Senegal Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *