Uygun Uçak Bileti Alabileceğiniz 5 Vizesiz Ülke

Artık uçak bileti bulmak kolay ve ucuz hemde aşağıda yazdığımız ülkelerin hepsi vizesiz. Şimdiden seyahat etme ihtiyacı olanlar için iyi tatiller diliyoruz.

Fas

Kazablanka’nın kozmopolit havası, Rubat’ın kendine özgü sokakları, Fes’in dillere destan mutfağı ve Marakeş’in renkli atmosferi. Burada hangi bölgeye giderseniz gidin bambaşka bir deneyim çıkacak karşınıza.

Sırbistan

Özellikle Sırplara özgü lezzetlerin bulunduğu mutfağı tatmaya değer. Yurtdışına ilk defa çıkacaksanız zengin bir tarihi olan bu harika şehir ile başlayın deriz. Belgrad harici Karlofça’yı da ziyaret edebilirsiniz. Burada bolca Osmanlı izleri görülmekte.

Ürdün

Tarihi mekanları ve göz alıcı çölleri ile son yılların cazibe merkezlerinden biridir. Köklü bir tarih geçmişi olan Ürdün’e Türkiye’den direkt uçuşların olması ve kısa bir yolculukla ulaşılabilir olması burayı çekici kılan sebepler arasındadır. Amman, Petra, Wadi Rum görülmesi gereken en önemli yerlerdir.

Ukrayna

Tc pasaportunuza vizesiz kapı açan, Ukrayna için ucuza uçak bileti bulmak oldukça kolay. Ama harekete geçerken valizinize kalın giyecekler koymayı sakın unutmayın.

Gürcistan

Gece hayatı ve yemekleri ile meşhur olan ülke, 1.5 saatlik bir uçak yolculuğunun ucunda sizi bekliyor. Uzun sahil şeridiyle yaz aylarının vazgeçilmezi arasına giren ülke, Tc vatandaşlarına pasaportsuz geçiş imkanı tanıyor. Ülkenin en ünlü yeri Batum,Tiflis ve Kutaisi görülmeye değerdir. Gotik yapılar ile modern binaların iç içe geçtiği Gürcü şehirlerinde gezerken hem sıra dışı deneyim yaşayacak hemde Karadeniz’in karşı kıyısında enfes yerler keşfedeceksiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *