Paraguay Gezilecek Yerler

Güney Amerika ülkesinde bulunan Paraguay, gezginler tarafından son yıllarda keşfedilmeye başlayan şirin bir ülkedir. Bu ülke son dört yıldır en ucuz ülke olarak ün yapmıştır. Sizler de hem Güney Amerika’nın eğlence dünyasına adım atmak hem de sıcak insanlarını tanımak için hesaplı bir tatil planlayabilir ve Paraguay’ı ziyaret edebilirsiniz.  Arjantin, Brezilya ve Bolivya ile komşudur. Bu güzel ülke 300 yıl boyunca İspanyol sömürgesi olarak kalmıştır. Ancak 1811 yılında Simon Bolivar tarafından gerçekleşen direniş hareketiyle bağımsız olmuştur. Günümüzde ortalama yedi milyonluk bir nüfusa sahip bu şirin ülkede futbol ve eğlence bir yaşam şekli haline gelmiş.

Paraguay Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

  • La Santisima Trinidad de Parana

La Santisima Trinidad de Parana, ülkenin 1993 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine girmeye hak kazanmış eski bir yerleşim yeridir. Burası Güney Amerikalı misyonerlerce yerleşim yeri olarak kullanılmıştır. Bu dönemlerde kilise, çan kulesi ve manastır gibi yapılar inşa edilmiştir. Halkın Trinidad Harabeleri ismini verdiği bu yapıyı ziyaret ederek 1600’lü yılların İspanyol sömürgesi dönemlerine ait izleri çıplak gözle görebilirsiniz.

  • Panteon Nacional de los Heroes

Bizim tanıdığımız adıyla Paraguay Ulusal Kahramanlar anıtı başkent Asuncion’da bulunur. Burası şehri ziyaret eden gezginler tarafından mutlaka ziyaret edilir. 1863 yılında inşasına başlanan bu tarihi yapı savaş dönemine denk geldiği için 70 yıla yakın bir sürede tamamlanmıştır. Anıtın etrafında günümüzde ülkedeki gösteri ve kutlama törenleri yapılmaktadır.

  • Asunción Cathedral

Asuncion Katedrali başkentin en eski tarihi yapılarından biridir. Bu görkemli yapı Katolik stilinde inşa edilmiştir. Sizler de Güney Amerika’daki Hristiyan mimari örneklerini incelemek istiyorsanız etkileyici bir mimariye ve süsleme sanatına sahip bu ibadethaneyi ziyaret edebilirsiniz.

  • Centro de Artes Visuales Museo Del Barro

Latin Amerika sanatının ince detaylarını incelemek isteyen sanat severler Centro de Artes Visuales Museo Del Barro’da aradıklarını bulurlar. Çömlek müzesi ismiyle bilinen bu yapıda oldukça etkili masklar, resimler, çamurdan yapılmış heykeller, çanak ve çömlekleri bulabilirsiniz. Burada ülkenin uzun yıllardan beri süregelen kültürel alışkanlıklarını canlı olarak görebilirsiniz.

  • Botanical Garden and Zoo of Asuncion

Botanik Bahçesi ve başkentin hayvanat bahçesi olan bu yapı ülkedeki canlı çeşitliliğini görmek isteyenler için ideal bir seçimdir. Burada özellikle çocukların görmekten zevk alacağı canlı türlerini yakından izleyebilirsiniz. Bölgeye özel endemik bitkilerin ve hayvan türlerinin bulunduğu bu doğal alan sakin bahçeleri ve huzurlu yapısıyla öne çıkan bir ziyaret noktasıdır.

  • Cerro Cora National Park

Cerro Cora National Park, 5 bin 53 hektar alan kurulan oldukça geniş bir doğal koruma alanıdır. 1976 yılında hizmete açılan bu alan, yeşilin tüm tonlarını barındırır ve arkeolojik alanları, müzesi ve Aquidaban Nehri ile ziyaretçilerine aynı anda birçok deneyim yaşatır. Sizler de ülkenin doğal güzelliklerinin keyfini sürmek istiyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

Paraguay gecelerinde nereye gidebileceğinizi, hangi mekanlarda eğlencenin sabaha kadar devam ettiğini merak ediyorsanız Paraguay Gece Hayatı adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *