Kosova Gece Hayatı

Uzun süren iç savaşın ardından 2008 yılında bağımsızlığını ilan eden Kosova, bir süre de iç siyasi birliğini sağlamakla uğraştı. Bu dönemlerin ardından, ülkedeki hayat da hareketlenmeye başladı. Doğu Avrupa ülkelerinden birisi olmasına rağmen, komşularından nispeten farklı kültüre sahip olan Kosova’da, gece hayatı ise oldukça hareketlidir. Genç nüfusun yoğun olduğu ülkede, gündüzler gibi geceler de oldukça hareketlidir. İnsanlar, kendi zevklerine göre istedikleri gibi buradaki eğlence mekanlarında eğlenebilir.

Kosova Eğlence Mekanları

Kosova’nın büyük bir ülke olmamasından dolayı, eğlence mekanlarının genel olarak Prizren ve Priştine’de toplandığı görülmektedir. Burada çok farklı türden eğlence mekanları vardır. Geceye, kentin en güzel restoranlarında farklı bir yemekle başlayabilirsiniz. Buradan sonra ise butik bir barda zaman geçirebilirsiniz. İsterseniz de daha hareketli olan gece kulüplerine giderek, sabaha kadar dans edebilirsiniz. Canlı müzik olan mekanları da yine Priştine sokaklarında bulmanız mümkündür. Bazılarına göre ise Prizren’deki eğlence mekanları, başkente göre çok daha hareketlidir ve buraların tercih edilmesi gerekecektir. Burada tercihi size bırakıyoruz. Kosova’nın öne çıkan eğlence mekanları şunlardır:

Duplex Club Pristina

Ünlü DJ’lerin sahne aldığı gece kulübü, son derece hareketlidir. Işık şovları, farklı dans gösterileri ve farklı ekinlikler ile ziyaretçilerine sürekli yenilikler sunan bu gece kulübü, hareketli zaman geçirmek isteyenlerin beklentilerine cevap verecek türdendir. Bundan dolayı ülkenin sembol eğlence mekanlarından birisi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bamboo Bar

Kosova’nın en eski barlarından birisidir. Klasik bar görüntüsünün direkt dikkatleri çektiği mekan, daha sakin bir yerdir ve insanlar burada daha hafif müzikte, bohem bir ortamda eğlenebilir. İçki kalitesi ile öne çıkan bu barda, Türkçe de konuşulan dillerden birisidir.

Kosova’nın diğer öne çıkan eğlence mekanları ise şunlardır:

  • Rings
  • Strip Depot
  • Jazz Club 212
  • Why Not
  • Legere
  • Che Bar
  • Taverna Tirona
  • Bon Vivant

Kosova Gece Hayatı Ücretleri

Kosova’da Avrupa Birliği’nin para birimi olan Euro kullanılır. Bundan dolayı fiyatlar nispeten yüksek gelebilir. Lüks bir restoranda akşam yemeği yerseniz, kişi başına 30-40 Euro ödemeniz gerekir. Fakat ucuz olan restoran seçenekleri de vardır ve bu tür yerlerde kişi başı ücret 15 Euro’ya kadar düşmektedir.

Eğlence mekanlarındaki rakamlar da benzerdir. Gece kulüplerinde tercih edilecek alkollü içecekler için 5-15 Euro arasında ücret ödenir. Bazı mekanlara giriş ücretsizken, bazıları ise giriş için de ücret talep eder. Bu ücret ise 15 Euro civarındadır.

Genel olarak ülkemizdeki rakamlara yakın fiyatlar söz konusudur. Fakat para biriminin Euro olması, fiyatların Türk Lirası cinsinden yüksek olmasına neden olmaktadır.

Kosova gecelerinde eğlendikten sonra Kosova Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyarak görmeniz gereken yerler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *