Sırbistan Gece Hayatı

Dünyada parti dediğinizde akla ilk gelen yerlerden biri Belgrad’tır. Ülkenin başkenti en büyük şehridir ve gece hayatı burada gelişmiştir. Burada eğlencede bir sınır yoktur. Şehrin her mevsimi renkli görüntülere sahne olur. Eğlence arayanlar yaz aylarında buraya gelirlerse Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Belgrad gece kulüplerinde sabaha kadar doyasıya eğlenebilirler. Kış aylarında ise şehir merkezinde bulunan barlar yoğun olarak eğlencenin adresidir.

Sırbistan Gece Kulüpleri

Şehirde sadece gece kulüpleriyle eğlence arayacağınız sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Şehirde her gece belli noktalarda yer alan sokak müzisyenler caddelere farklı bir hava katar. Bir mekana tıkılmayı sevmiyorsanız bahar ve yaz aylarında bu sokak müzisyenlerini dinleyebilirsiniz. Kış mevsiminde ise Belgrad ev partileriyle ünlüdür. Sizler de burada bir süre kaldığınızda ev partilerine katılabilir ve farklı bir dünyaya adım atabilirsiniz. Ayrıca ülkenin gece kulüplerinin neredeyse tamamı giriş ücreti almaz. Belgrad şehrinde yeme içme fiyatları Avrupa ülkeleriyle karşılaştırdığınızda inanılmaz ucuzdur. Ancak gece kulüplerine gitmek için önceden rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Çünkü bazı mekanlar gittiğinizde sizi içeri almayabilir. Bu durumun temel sebebi ise mekanların aşırı kalabalık olmasıdır.

Sizler de Belgrad’ın canlı gece hayatı içinde doyasıya eğlenebilirsiniz. Ayrıca eğlence sadece hafta sonuyla sınırlı değil. Belgrad sokakları ve mekanları haftanın ve yılın her günü canlıdır. Hafta sonları sadece eğlence biraz daha renk ve can kazanır. Burada her tarza ve yaşa uygun eğlence anlayışını yansıtan mekanlar bulabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken çok para harcamanıza da gerek yoktur. Şehir merkezindeki barlar şaşırtıcı şekilde saat 23.00 civarı kapatılırken gece kulüpleri sabahın ilk ışıklarına kadar hizmet verir. Şehir halkı gece kulüplerine gece yarısından önce gitmez. Öncelikle barlar ve restoranlarda eğlenceye başlarlar.

Sırbistan Barlar ve Publar

Özellikle nehir boyunca yer alan gece kulüpleri, barlar ve restoranlar turistlerin yoğun olarak uğradığı yerlerdir. Burada özellikle yaz aylarında gece hayatı son derece canlıdır. Ayrıca şehir son zamanlarda uluslararası dergi ile gazetelere ucuz ve kaliteli yeme içme hizmetiyle çıkmayı başardı. Hafta sonları Hırvatistan, Slovenya ve Avrupa’nın bazı şehirlerinden Belgrad’a gece hayatına katılmak için çok sayıda ziyaretçi gelir.

Sırbistan gecelerinde eğlendikten sonra sabah uyandığınızda neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız sizin için hazırlamış olduğumuz Sırbistan Gezilecek Yerler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *