Katar Gece Hayatı


Katar’da gece hayatı, ülkemizdekinden nispeten daha farklıdır. Arap ülkeleri söz konusu olduğu zaman, dini kuralların daha yoğun bir şekilde uygulandığı bilinmektedir. Bu durum Katar’da da görülür ve gece hayatında erkeklerin daha ağırlıkta olduğu net bir şekilde kendini hissettirir.

Gelir seviyesinin oldukça yüksek olması ve halkın eğlence için hem parasının hem zamanının olması, ülkede farklı eğlence mekanlarının doğmasına neden olmuş durumdadır. Fakat bunlarla ilgili bilinmesi gereken bazı önemli hususlar vardır. Söz konusu eğlence mekanlarının önemli bir bölümü otellerin bünyesinde yer alır ve bundan dolay fiyatlar oldukça pahalıdır. Katar’da geceleri eğlenmek isteyen kişilerin, cebini epeyce doldurulması gerekiyor.

Katar’da geceleri oldukça hareketli olsa da saat 02:00’den sonra mekanların kapanması zorunlu olduğu için bu saatte gece hayatı bitmektedir.

Katar’daki Eğlence Mekanları

Katar’ın başkenti olan Doha’da gerek otellerin bünyesinde, gerekse de bağımsız olarak hizmet veren çok sayıda gece kulübü, bar ve benzer eğlence mekanları bulunmaktadır. Otellerde bulunan mekanlar şunlardır:

  • Sky View
  • Wahm Bar
  • Crystal Lounge Doha
  • İllusion
  • Society
  • The Den

Bu mekanlar otellere bağlı olarak hizmet vermektedir ve bundan dolayı da buralarda eğlenmek biraz pahalıdır. Bağımsız olan yerler ise nispeten daha uygundur. Bu tür yerlerden öne çıkanlar ise şu şekildedir:

  • Club 7
  • Vintage Lounge
  • Madison Piano Bar
  • Hive Lounge

Katar’da Gece Hayatı Fiyatları

Gece hayatı denildiği zaman akla gelen ilk unsurlardan birisi alkoldür. Gece hayatının vazgeçilmezi olan alkol, sadece otellerin barlarında ve ilgili bölümlerinde satılmaktadır. Bunlar için ödenmesi gereken rakam ise oldukça fazladır. Bira için insanların burada 25 Katar Riyali ödemesi gerekirken, kokteyller 40 Riyale satılmaktadır. Loca açtırmak ya da özel şişe istendiğinde ödenmesi gereken rakam ise 500 Riyale kadar çıkabilmektedir.

Katar’daki erkekler, eğlence mekanlarına gitmenin dışında, çöllere giderek burada kamp yapmayı da fazlasıyla tercih etmektedir. Kamp ateşi başında keyifli zamanlar geçiren erkekler, burada daha rahat hareket edebilmenin zevkini yaşamaktadır. Kadınlar ise akşamları evlerde toplanarak, buralarda eğlenmeyi tercih etmektedir.

Genel hatlarıyla gece hayatı Katar’da bu şekildedir. Fakat ülkeye gelen turistlerin sayısının her geçen gün biraz daha artmasına bağlı olarak gece hayatında ciddi bir gelişim görülmektedir ve daha farklı eğlence mekanları Doha’nın farklı bölgelerine açılmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *