Makedonya Gece Hayatı

Son zamanların en çok tercih popüler destinasyonlarından biri olmaktadır. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp Vardar Nehri kenarında konumlanmış olan eski Osmanlı İmparatorluğu’nun birçok parçasını içerisinde barındıran önemli bir yerleşkedir.

Makedonya’da çok farklı insanlar ve kültürler bir arada yaşamaktadır. Özellikle de Osmanlı İmparatorluğu’ndan bu yana farklı kültürdeki insanlar beraber barış içerisinde yaşamaktadır. Makedonya’nın gece hayatı da aynı kültürü gibi çok farklı ve çok renklidir. Birbirinden farklı gece kulüpleri ve barları sizlerin ziyareti için beklemektedir.

Gitmeniz için sizlere önereceğimiz bazı gece kulüplerinden bahsedelim…

  • Havana Club

Farklı tarzlar ve farklı müzikler arayışı içerisinde iseniz Havana Club tam size göre hazırlanmış bir clubtır. Üstelik oldukça uygun fiyatlı içecekleri de bulunmaktadır. Konumu ulaşım açısından oldukça kolay bir yerde şehir merkezindedir. Bu cluba giriş yapmak için 1 buçuk euro ya da 2 euro gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir.

  • Kino Karposh

Kino Karposh özellikle de farklı tarzda partileri ile adından sıkça söz ettirmiş olan bir gece kulübü olmaktadır. Sinema temalı bir dizaynı bulunur. Hem şık hem de oldukça gösterişli bir  gece kulübüdür. Özellikle de gençler arasında oldukça ünlü bir gece kulübüdür. Bu kulüpte hem eğlenebilir hem de akşam saatlerinde keyifle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

  • La Bodeguita Del Medio

Türünün nadir örneklerinden biri olan bir gece kulübünden bahsedeceğiz. Buraya sadece gece kulübü demek hoş olmaz. Burası gece kulübünden daha fazla bir restorant şık bir kokteyl kafedir. Vardar nehri kenarında Türk çarşısına oldukça yakın bir mevkii de bulunmaktadır. Ulaşım açısından oldukça kolaydır. Barmenler tarafından oldukça ilginç bir şekilde hazırlanmış içecekleri deneyimlemek istiyorsanız çok doğru bir yerdesiniz.

  • Old School Cafe

Adından esinlenerek hazırlanmış bir bardır. Burası alanın dar olmasına rağmen sürekli insan kaynar. Oldukça fazla canlı performansları dinlemeniz mümkündür. Canlı olarak dinlediğiniz kişilere hem eşlik edebileceğiniz hem de soğuk buz gibi içeceklerinizi rahatlıkla yudumlayabileceğiniz bir yerdir. Eğer Makedonya’ya gitmek istiyorsanız burası tam size göre bir yer.

Makedonya gecelerinde eğlenceniz bittikten sonra bir sabah kahvaltısının ardından Makedonya Gezilecek Yerler listesinde yer alan tarihi, doğal yapıları gezebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *