Bosna Hersek Nasıl Gidilir?

Bir Balkan ülkesi olan Bosna Hersek ülkemizden farklı yollarla gidilebilecek bir ülkedir. Bu yüzden sizler de ülkeye farklı ulaşım yollarını kullanarak gidebilirsiniz. Ancak bazı ulaşım yollarının birtakım yükümlülükleri olabilir ya da uzun sürebilir. Bu yüzden öncelikle seyahat durumunuza, zamanınıza ve bütçenize göre en uygun yöntemi bulabilirsiniz.

Bosna Hersek Hava yolu Ulaşımı

Bosna Hersek, ülkemize ortalama bir uzaklıkta olan bir Balkan ülkesidir. İstanbul’dan ortalama 2 saatlik bir yolculukla ülkeye ulaşmanız mümkündür. Kısa sürecek bu yolculuk için İstanbul’daki havalimanlarından, Ankara, İzmir gibi uluslararası uçuşa açık birçok hava limanımızdan direkt uçuş bulabilirsiniz. Ülkemiz ile arasında sefer sıklığı olması  ve farklı havayolu şirketlerinin hizmet vermesi sebebiyle Bosna Hersek ucuz uçak bileti bulmanız mümkündür. Ülkemizden Saraybosna ve Mostar’a direkt ya da aktarmalı olarak uçabilirsiniz. Burada tek durum ucuz uçak bileti bulmaktır.

Eğer ülkeye uygun fiyata uçmak istiyorsanız bazı dönemlerinin yoğun olduğunu ve bu zamanlarda ucuz uçak bileti bulmanın bir nebze zor olduğunu bilmeniz gerekiyor. Özellikle yaz aylarında yoğun olan Saraybosna vize işlemlerinde de bu dönemlerde biraz uzun sonuç vermektedir. Bu yüzden sizler yoğun olmayan zamanlarda ülkeyi ziyaret ederseniz gezi maliyetinizi en aza indirebilirsiniz.

Bosna Hersek Tren Ulaşımı

Bosna Hersek ülkemizden trenle gidebileceğiniz bir ülkedir. Ancak bunun için geçmeniz gereken bazı ülkeler var. Bu ülkeler genel olarak Avrupa Birliği vatandaşı olduğu için vize almanız gerekebilir. Bosna’ya tren yolculuğu yapmak için trene binebilirsiniz. Ancak bunun için transit geçiş vizesi almanız gerekir. Belgrad ya da Zagreb aktarmalı olarak ortalama 20 saat sürede Bosna’ya ulaşabilirsiniz.

Bosna Hersek Kara yolu Ulaşımı

Ülkemizden çıkarak Edirne sınır kapısından Bulgaristan üzerinden Bosna’ya ulaşabilirsiniz. Ancak Bulgaristan bir Avrupa Birliği üyesidir. Bu ulaşımı gerçekleştirmek için Bulgaristan’dan transit geçiş vizesi almanız gerekir.

Bosna Hersek’e gitmeye karar verdiyseniz, yola çıkmadan evvel Bosna Hersek Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *