Tayland Ucuz Uçak Bileti

Tayland ülkemizden oldukça uzak olan bir ülkedir. Bu yüzden ülkeye uçak ile ulaşım biraz maliyetli oluyor. Özellikle de son yıllarda Türkiye’den Tayland’a yapılan uçuşlar oldukça pahalı olmaya başladı. Bu sebeple Tayland’a ucuz uçak bileti bulmak oldukça önemli bir hale geldi. Ülkeye ucuz uçak bileti bulabilmek için oldukça farklı seçenekleriniz bulunuyor.

Tayland Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

 • Aktarmalı Uçuşları Deneyin

Ülkemizden Tayland’ın iki şehrine direkt olarak uçuş bulunuyor. Ancak bu direkt uçuşlar oldukça pahalı oluyorlar. Bu yüzden ülkemizde hizmet veren Orta Doğu ülkelerine ait Katar, Bahreyn gibi ülkelerin havayolu şirketleri aktarmalı uçuşlarda oldukça uygun fiyata sizi Tayland’a ulaştırabiliyor. BU ülkelerin havayolu şirketlerinin kampanyalı dönemlerinde aktarmalı bir uçuş alabilirseniz çok uygun fiyatlara Türkiye ve Tayland arasında uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

 • Biletinizi Önceden Alın

Tüm yurtdışı tatillerinde olduğu gibi Tayland’a yapacağınız seyahati de çok önceden planlayarak uçak bileti almaya kalktığınızda çok uygun fiyata bilet bulabilirsiniz. Bileti almadan önce Tayland’ın özel günlerini içine alan zamanlarda gitmemeye özen gösterin. Bu şekilde yarı yarıya ucuza uçak bileti alabilirsiniz.

 • Farklı Bilet Satış Sitelerini Takip Edin

Tayland’a bir gezi planınız hep aklınızdaysa uçak bileti konusunda hizmet veren internet sitelerini sürekli takip edebilirsiniz. Bu internet siteleri bazı zamanlarda çok uygun fiyata bilet satabiliyor. Bazı uçuşlarda belli koltuklar çok çok ucuz fiyata satılabiliyor. Bu şekilde alacağınız bir Tayland bileti size çok uygun fiyata gelebilir.

 • Komşu Ülkelere Uçarak Ülkeye Giriş Yapın

Tayland’a uçuş ülkemizden pahalı olsa da ülkeye komşu olan ülkelere uçabilirsiniz. Bu ülkelerden otobüs ya da havayolu ile çok uygun fiyatlara Tayland’a geçebilir ve uçak bileti maliyetinizi çok daha az tutarlarda karşılayabilirsiniz.

Tayland’a Ne Zaman Gidilir?

Tayland’a gezmeye gitmeniz için en ideal zaman aralık ve nisan ayları arasındadır. Buraya yaz mevsiminde de gidebilirsiniz ama bu dönemde bölgede yoğun olarak görülen muson yağmurları sizi zorlayabilir. Bu yağmurların etkisiyle hava çok sıcak ve nemli olabilir ve sizi bunaltabilir.

Tayland Şehirleri Ne Kadar Sürede Gezilebilir?

Tayland’da şehirleri ortalama ne kadar sürede gezebileceğinizi bilirseniz buna göre ucuz uçak bileti alabilir ve seyahatinizi daha planlı hale getirebilirsiniz:

 • Bangkok 2 ya da 3 gün
 • Pattaya için 2 gün
 • Phuket için 3 gün
 • Phi Phi Adası için 1 ya da 2 gün
 • Koh Samui için 1 ya da 2 gün
 • Kah Phangan için 1 ya da 2 gün
 • Chiang Mai için 1 gün
 • Pai için 1 gün yeterli olabilir.

Tabii bu noktalarda ziyaret edebileceğiniz şehirlerin tercihi tamamen size kalmıştır. Ancak ucuz uçak bileti bulmanız durumunda birçok gezi noktasını da ziyaret edebilirsiniz. Ülkemize uzak olduğu için gitmişken birkaç gün kalmak ve gezmek daha faydalı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *