48 Saatte Belgrad Gece Hayatı

Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği yerde bulunan Belgrad tarihi yapıları kadar gece hayatı ile de tanınıyor.

Sırbistan 1990′ lı yıllarda enflasyon ve işsizlikle boğuşuyordu. O yüzden gece hayatı halkın kendisini iyi hissetmesini sağlıyordu. Ve günümüze kadar gelişerek gelen eğlence sektörü bugün turizme büyük katkı sağlıyor. 

Belgrad haftanın her gecesi açık olan kulüpleri ile çok çeşitli eğlence alternatiflerine sahiptir.

Dünyaca ünlü ada İbiza’ nın 4 ay süren eğlence hayatını 12 aya taşımasıyla Belgrad Avrupa’ nın önemli eğlence noktalarından biri haline geliyor. 

Sayısız farklı mekan ve müzik türü ile devasa disko ve kulüplerde dans ederek 48 saatte Belgrad’ da eğlencenin doruğuna çıkabilirsiniz.

Sırbistan’ ın Kafana Barları

Sırbistan’ ın Kafana diye adlandırılan barlarında, Sırp ezgileri ile çalan müzikler eşliğinde ve yerel lezzetleri tadarak Belgrad’ ın bohem bölgesinde Skadarlija’ ya uğrayıp kafana mekanlarına gidebilirsiniz.

Bu mekanlara gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Şehrin dışında ise Pahuljica’ yı denemelisiniz.

Belgrad Gece Kulüpleri

Belgrad’ da bar ve kulüpler gece 12′ de açılıp sabaha karşı 5′ te kapanıyor. Savamala’ da bulunan Martinez Bar özel günlerde 80 ve 90′ lı yılların pop dansıyla hareketleniyor. 

Sava nehri üzerinde yüzen ve disko olarak çalışan River ise Çarşamba günleri parti düzenliyor. Club Brankow 400 kişilik kapasitesi ile deep house müzik türüyle eğlencenin tadına vardırıyor. Bu mekan kokteylleri ve mükemmel dekorasyonu ile öne çıkıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *