Kolombiya Gece Hayatı

Ülkemize binlerce kilometre uzaklıkta bulunan Kolombiya, dünyada eğlenmeyi en iyi bilenlerin ülkesi olarak nitelendirilir. Zaten Latin Amerika denildiği zaman farklı dans türleri, eğlenceli insanlar, neşeli topluluklar gelir akla. Bunun en güzel örneklerinden birisi de Kolombiya’dır. Gece hayatının deyim yerindeyse kıpır kıpır olduğu bu ülkede, herkesi cezbedecek seçenekler vardır. İnsanlar, kendi tarzlarına göre eğlence türünü çok rahat bir şekilde bulabilir.

Kolombiya’da gece hayatının en hareketli olduğu şehir, başkent Bogota’dır. Bunun haricinde Medellin ve Santa Marta da insanların beklentilerini karşılayacaktır. Bu kentlerden birindeyseniz, mutlaka gece dışarı çıkın ve gecenin keyfini çıkarın.

Kolombiya Eğlence Mekanları

Kolombiya’da çok sayıda eğlence mekanı vardır. Bunların önemli bir kısmı Bogota ve Medellin kentleri içerisinde yer alır. Bogota, en fazla üniversite öğrencisine sahip kenttir. Buna bağlı olarak geceleri hareketli ve kalabalık bir kent olarak nitelendirilebilir. Medellin ise Pablo Escobar ile tanına bir kenttir. Bu iki kent, çoğu zaman birbiriyle karşılaştırılır. Türk turistler genellikle Bogota’yı İstanbul’a, Medellin’i ise İzmir’e benzetirler. Dolayısıyla da bu iki kentin kendi için çok özel yanları olduğu söylenebilir. Bu kentler başta olmak üzere, ülkede öne çıkan eğlence mekanları şunlardır:

La Candelaria

La Candelaria, bir mekan ismi değil, bir bölgenin ismidir. Bogota’nın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan bu bölgede çok sayıda eğlence mekanı vardır. Bölgenin eski olması, eğlence mekanlarının yoğun bir şekilde bulunması, turistlerin ilgisini bu bölgeye çekmektedir. Geceleri, İngilizcenin burada daha fazla konuşulduğunu söylemek yanlış olmaz. La Candelaria içinde her türden eğlence mekanı vardır. Elit bir mekan bulabileceğiniz gibi, butik bir bar dahi bulabilirsiniz.

El Poblado

El Poblado da Medellin içindeki önemli bir eğlence bölgesi. Burası, turistler için güvenli ve nispeten ucuzdur. Bundan dolayı çok fazla tercih edilir. Gece hayatı burada sabaha kadar devam eder. İnsanlar, gece boyunca dans eder ve istedikleri türden içecekleri rahatlıkla bulabilir.

Parque 93

Bogata’nın halka açık parklarından birisi. Geniş bir alana sahip olan Parque 93, geceleri tam bir gece mekanına dönüşüyor. Her türden insan buraya geliyor ve ciddi bir kalabalık oluşuyor. Bu da gece boyunca eğlencenin tavan yapması anlamına geliyor.

Kolombiya’da alkol tüketimi çok fazladır ve bu durum gece hayatında net bir şekilde görülür. İçkinin gece hayatının önemli bir parçası olduğu söylenebilir. Fakat burada içki dışında kokain kullanımı da diğer ülkelere göre fazladır. İnsanlar, geceleri açık/gizli şekilde kokain başta olmak üzere benzer etkiyi yapan maddeleri kullanırlar.

Kolombiya gece mekanlarında eğlendikten sonra gündüz görmeniz gereken yerleri Kolombiya Gezilecek Yerler adlı yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *