Dubai Vize İstiyor Mu?

dubai-vizesi-almak

Ülkemizden yurt dışına ziyaret gerçekleştirecek olan kişilerin çok merak ettiği ülkelerden birisi olan Dubai, ne yazık ki vizesiz gidilecek ülkeler listesinde kendisine yer bulamamış durumdadır. Bu ülkeyi ziyaret edecek olan kişilerin yeşil pasaport ve diplomatik pasaportlar dışında vizelerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ancak, vize ve pasaport şartının olması kişileri kesinlikle korkutmamalıdır. Çünkü, Dubai vizesi almak isteyen kişiler için birçok kolaylık sağlanmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus, Fly Dubai, Etihad Hava Yoları ve Air Arabia uçak firmaları, kişilerin vize işlemlerinde onlara aracılık etmektedir. Bu sayede, pasaportunuz eksiksiz olursa, vize işlemlerinde bu aracı kurumlar sayesinde hem sorunsuz bir şekilde vize problemini ortadan kaldırmış oluyorsunuz hem de vakitten ciddi anlamda tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Dubai Vizesi Almak İçin Gereken Evraklar ve Şartlar

Dubai vizesi almak için yukarıda da belirttiğimiz gibi belirli başlı hava yolu firmalarından destek alınabilmektedir. Vize işlemlerinde sisteme giriş yapıldığı günden itibaren toplamda 3 iş günü yani 72 saat içerisinde olumlu ya da olumsuz bir sonuç ortaya çıkacaktır. Yani, vize işlemleri için yapılacak her başvurunun olumlu sonuçlanması gibi bir durum söz konusu değildir. Eğer olumlu bir sonuç alınırsa, vizenizin onaylandığı tarihten itibaren 58 günlük bir geçerlilik süresi bulunmaktadır. Bu süre içerisinde ülke sınırlarına girilmesi gerekmektedir. Eğer transit geçiş yapmak için ülkeye girilecekse, 96 saat geçerli olan vize de alınabilecektir.

Kişiler Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yaptıkları tarihten itibaren 29 gün sonra ülke sınırları içerisinde çıkması zorunlu tutulmaktadır. Vize işlemlerinde yapılacak olan başvurularda, vize bedeli olarak şuan 115 Amerikan Doları tutar belirlenmiş durumdadır. Başvuru işlemlerinde ise kurum tarafından sizlere bir liste verilecek ve bu listedeki tüm evrakların hazırlanması istenecektir. Bu evraklarda herhangi bir eksiklik olması durumunda sisteme girişiniz yapılmayacaktır. Ayrıca, yukarıda da belirttiğimiz gibi, Dubai vizesi almak isteyen kişilere 58 günlük vize sunulmaktadır. Burada dikkat edilecek temel durum, pasaportunuzun geçerlilik süresidir. Eğer pasaportunuzun geçerlilik süresi, başvuru yaptığınız günden itibaren 58 gün sonra bitmeyecekse, işleminizde sorun çıkmayacaktır. Bu yüzden başvuru öncesinde pasaportunuzun geçerlilik süresine dikkat etmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *