Makedonya Vize İstiyor Mu?

Bu yazımızda Makedonya’yı ziyaret etmek isteyen kişilere vizelerle ilgili önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Kuzey Makedonya’ya gidecekseniz 6 ay içerisinde 3 aydan fazla kalmamak suretiyle vizeden muaf olmaktadırlar. Bu süreler içerisinde çalışmak için ve öğrenim görmek çin ayrıca maçına uygun vize almaları gerekmektedir. Aksi takdirde vize almadan öğrenim görmek ve çalışmak yasaktır.

Makedonya Vize Şartları

Kuzey Makedonya’da havaalanında sorun yaşamadan geçmek için aşağıda yer alan noktalara dikkat etmeniz gerekecektir.

  • Yanlarında mutlaka yeterli miktarda para olduğunu kanıtlamaları gerekmektedir. En az günlük 50 euro nakit para bulunmaları önemlidir.
  • Hangi otelde kalacaklarını bilmeleri ve otel rezervasyonunun yapıldığına dair kağıtların olması gerekmektedşr.
  • Kuzey Makedonya’ya kendisini davet eden kurum ya da kişilerin havalimanlarında hazır bir şekilde beklemeleri gerekmektedir.
  • Seyehat amaçlarına ilişkin yanında belgelerinde yer alması gerekmektedir. Eğer turistik amaç ile geldiyseniz bunu mutlaka bildirmelisiniz.
  • Ayrıca dönüş biletlerinin de yanınızda bulunması çok önemlidir. Bu dönüş yapacağınızın bir işaretidir.
  • Kuzey Makedonya’yı ziyaret edecekseniz ekstra bilgi almak için İstanbul ya da Ankara’da bulunan elçiliklere gitmeniz gerekecektir. Kuzey Makedonya’yı ziyaret edeceğinizi ve nedenlerle ilgili bilgi vermeniz gerekecektir.

Vizesiz bir şekilde rahatlıkla Kuzey Makedonya’yı gezebilirsiniz. Gezerken keyif alacağınız ve oldukça mutlu vakit geçirebileceğiniz bir gezi olacağını düşünüyoruz. Makedonya Nasıl Gidilir ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *