Lübnan Gece Hayatı

Herhangi bir şekilde vize almadan 180 gün süreyle giriş yapabileceğiniz bir ülke olan Lübnan’ın gece hayatının kapılarını sizler için açıyoruz. Eğer gittiğiniz ülkede özellikle de gece hayatını merak ediyorsanız ve gece dışarı çıkmak istiyorsanız, Lübnan için eşsiz bilgiler vermeye özen göstereceğiz.

Lübnan’ın başkenti olan Beyrut, tüm etnik kökenlerin beraber yaşadığı kozmopolit bir şehirdir. Bu şehirde her ülkeden, her dinden her meslekten insanlarla çok rahat bir şekilde karşılaşabilirsiniz. Nüfus tamı tamına 5 milyona yakındır.

Beyrutlular için gece hayatı vazgeçilmez bir unsurdur. Erkek ya da kadın fark etmeden gece kulübüne giriş yapmaktadırlar. Giyim kuşamları için asla paraya acımazlar. Eğer bir gece kulübüne gidecekseniz sizlerin de bu konuda farkınız olması gerekmektedir. Diğer bir yandan da gece clublarına girerken sizlerden rezervasyon istenmektedir. Kafanıza göre herhangi bir gece kulübüne kolaylıkla giremezsiniz. Mutlaka öncesinde rezervasyonunuz olması gerekir.

Tüm bunların yanında sizlere Lübnan’a gidince mutlaka gitmeniz gereken önemli gece kulübü mekanlarından bahsedeceğiz.

  • Musichall

Gece boyunca yaklaşık 10’dan fazla DJ bu mekanda konser vermektedir. Bununla birlikte alan aşırı geniştir. Masalar birbirine yakın gibi görünse de istediğiniz gibi rahat rahat bu mekanda dans edebilme özgürlüğünüz bulunmaktadır. Bir diğer yandan da eğer konser dinlerken yemek yemek istiyorsanız farklı Orta Doğu lezzetleri de size konserle birlikte eşlik ediyor. Eğer gece hayatını gözlemlemek istiyorsanız mutlaka Musichall mekanına gitmelisiniz.

  • B 018

Bu mekan Lübnan’ın en ünlü yer altı gece kulübü olarak bilinir. Bu mekanı görmek istiyorsanız ve altında ne gibi şeyler döndüğünü merak ediyorsanız mutlaka yerin altına inmeniz gerekmektedir. Yer altına inmeden mekan ile ilgili en ufak tahmin bile edemiyorsunuz.

Yer altında Lübnan sokaklarında asla göremeyeceğiniz insanlar bulunur. Farklı bir eğlence yapısı bulunmaktadır. Ayrıca eğlence sabaha kadar aralıksız bir şekilde devam eder. Sabahın ilk ışıklarında mekanın tavanları açılır ve görsel bir şov hazırlanmış olur.

  • Sky Bar

Yer altından yer üstüne hızlı bir geçiş yapıyoruz. Skybar B 018  gece kulübünün aksine tamamen gökyüzüne dönük bir gece kulübüdür. kulübün barı 2009 yılında Avrupa’nın en iyi barı ünvanı almış ve aynı zamanda pek çok yılda Avrupa’nın en iyi gece kulübü ünvanını göğüslemektedir. Bu kulübe de giriş yapmak istiyorsanız mutlaka öncesinde rezervasyonunuz olması gerekir. Aksi takdirde bu mekana ulaşmanız pek mümkün olmayacaktır.

  • White Beirut

Bir başka önemli gece mekanı ise White Beirut mekanıdır. Eğer tam bir partici iseniz ve eğlenmeyi çok seviyorsanız beyaz konsept ile döşenmiş olan bu gece kulübü size göre. Sky Bar kadar büyük olmasa da eğlencenin sabaha kadar asla bitmediği bir gece kulübünden bahsedebiliriz. Dünyanın en iyi dansçıları bu mekanda dans etmektedir.

Lübnan gecelerindeki eğlenceniz bittikten sonra ülkeye dönmeden evvel Lübnan Gezilecek Yerler yazımızda yer alan tarihi mekanları da görmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *