Honduras Gece Hayatı

Dünya genelinde suç oranı en fazla şehirlerden birisi olmasından dolayı, Honduras’a gidecek olan kişilere birçok tavsiye verilmektedir. Bu tavsiyelerden birisi de, akşam saatlerinde kişilerin otellerinden ayrılmamalarıdır. Birçok tur şirketinin vermis olduğu bu tavsiye konuklar tarafından her ne kadar garipsense de, uyulması gereken bir kural olarak da nitelendirilebilir. Honduras gece hayatı da bu durumlardan dolayı biraz farklılaşmaktadır. Kişiler gündüz saatlerinde diledikleri gibi eğlenebilirken, akşam saatlerinde gece kulüplerine gitmek yerine otellerde bulunan bistro ve barlarda eğlenmektedirler. Geçmiş dönem tecrübeleri ve kullanıcılar tarafından yapılan açıklamalara göre, Honduras gece hayatı için tercih edilebilecek noktaları şu şekilde özetleyebiliriz.

Honduras Eğlence Mekanları

  • The Winery

Honduras’ın en elit mekanlarından birisi olan The Winery, Tegucigalpa’da yer almaktadır. Başkentte yer alan bu mekan, 24 saat açıktır. Ancak, en başta da belirttiğimiz gibi, akşam saatlerinde oldukça sakin bir hal almaktadır. Elit bir ortam oluşturulmasından dolayı her ne kadar pahalı olduğu düşünülse de, girişten ücret alınmamakta ve ülkemiz fiyatlarına göre de fiyatların yarı yarıya daha az olduğunu söyleyebiliriz.

  • Frank’s Cigar Bar

Roatan bölgesinde yer alan bu mekan da kullanıcıların beğendiği ve tavsiye ettiği diğer mekanlardan birisidir. En güvenilir bölgelerden birisi olan Roatan da yer almasından dolayı, dilediğiniz zaman bu mekana giderek eğlenebilirsiniz.

  • Winners Sport Bar

Başkent Tegucigalpa da yer alan Winners Sport Bar, hem eğlenebileceğiniz hem de günün her vaktinde spor yapabileceğiniz mekanlardan birisidir. Oldukça ekonomik olmasından dolayı Honduras’a gelen kişiler tarafından çokça tercih edilmektedir.

  • Booty Bar & Caribbean

Eğer eğlenirken dört duvar arasında kalmak istemeyenlerdenseniz, Booty Bar ve Caribbean’ı tercih edebilirsiniz. Açık havada yer alan bu eğlence mekanı, özellikle Nisan aylarında son derece kalabalık olmaktadır. En çok turistik ziyaret yapılan dönem olan Nisan ayında çokça tercih edilmesinin nedenleri arasında, mekanın ekonomik olmasının büyük bir payı vardır. İlgili mekan, West End bölgesinde yer almaktadır.

  • Barystro Gastro Lounge

Akşam vakitlerinde güzel bir yemek yemek, sonrasında da eğlenmek istiyorsanız bunun için Tegucigalpa’nın en lezzetli yemeklerinin olduğu Barystro Gastro Lounge tercih edebilirsiniz.

Honduras Gece Hayatı Fiyatları

Honduras gece hayatı için oteller dışında tercih edebileceğiniz mekanları yukarıda sizler için belirttik. Bunlara ek olarak, şehirde eğlence mekanlarının bunlar ile sınırlı olmadığını bilmelisiniz. En başta da belirttiğimiz gibi güvenlik nedenleri ile, şehirde otellerin daha fazla tercih edildiği bilinmektedir. Bundan dolayı otellerde de eğlenebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Genel olarak fiyatlara bakıldığı zaman otellere ait olan eğlence merkezlerinin, diğer mekanlara oranla daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak, Honduras’ın geneli ile ülkemizdeki eğlence harcamaları kıyaslandığı zaman, fiyatların ortalama olarak yarı yarıya farkettiğini söyleyebiliriz. Otel fiyatları da yine Türkiye’deki turistik alanlardaki otellerin fiyatlarına göre daha ucuzdur.

Honduras gecelerindeki eğlenceniz bittikten sonra sabah uyandığınızda neler yapabileceğinizi Honduras Gezilecek Yerler adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *