Filipinler Gece Hayatı

Eğlenceye dayalı bir eğlence anlayışı olan Filipinler, mükemmel sahilleri kadar gece hayatıyla da büyük beğeni topluyor. Ülkede çok gelişmiş bir eğlence anlayışı var. Özellikle tropikal iklim kuşağı insanlarının neşesi bu ülkede 24 saat hissediliyor. Sizler de buraya gittiğinizde yeni baştan doğmuş gibi hissedebilirsiniz. Filipinlerin gece hayatından bahsederken birkaç şehirden bahsetmek yerinde olur.

Angeles City Gece Hayatı

Angeles City başkent Manila’ya 80 km mesafede yer alan bir bölgedir. Yabancı ziyaretçilerin yoğun olarak tercih ettiği bir eğlence merkezidir. Bölge eğlence sektörü üzerine ayakta durur. Burada diskolar, go-go barlar ve gece kulüpleri dünyaca popüler hale gelmiştir. Buradaki mekanların tamamı sıkı devlet kontrolü altındadır. Mekanlarda müthiş sahne şovları izleyebilirsiniz. Sahne şovlarında belli bir sınır vardır ve üstüne çıkıldığında mekan ceza alır. Tüm dansçılar yetkili kurumlardan belge almak zorundadır. Bölgedeki mekanlarda sizler de çok uygun fiyata doyasıya eğlenebilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken şey güvenliktir. Gece geç saatlerde sokaklarda tek başınıza dolaşmak güvenli olmayabilir. Bu yüzden gideceğiniz yere taksi veya bireysel araçlarla gitmenizde fayda var.

Manila Gece Hayatı

Başkent Manila farklı eğlence anlayışlarını içinde barındıran bir şehirdir. Keşfetmek için birkaç güne ihtiyacınız olabilir. Genel olarak 2 bölgede eğlence merkezleri toplanmıştır. Bunlardan biri olan Makati bölgesi, daha çok seçkin turistlerin geldiği eğlence merkezidir. Burada disko, bar, gece kulübü ve go go bar seçeneklerini bulabilirsiniz. Diğer bir eğlence merkezi olan Malati bölgesi ise daha çok gençlerin ve daha ekonomik mekanları tercih eden turistlerin takıldığı bir bölgedir. Başkentin en önemli özelliği eğlencenin sabahlara kadar sürmesi ve çok uygun fiyatlara müthiş bir gece geçirebilmenizdir.

Boracay Gece Hayatı

Boracay diğer adalara göre gece hayatıyla ön plana çıkıyor. Geceleri çok kalabalık olan bu adanın tek olumsuz yanı ülkenin diğer bölgelerine göre biraz pahalı olması. İçki ve sigara fiyatları yine ucuz olsa da konaklama gibi durumlar için aynısını söyleyemeyiz. Burada kumsal partilerine katılabilirsiniz. Bu partiler hem gece geç saatlere kadar sürüyor hem de gün boyu devam ediyor. Çok uzun bir sahil şeridine sahip olan adada yüzlerce mekanda doyasıya eğlenebilirsiniz. Mekanların birçoğunda ateş dansı ve farklı gösteriler gerçekleşiyor. Ayrıca canlı müzik ya da club müzikleri olan işletmeleri tercih etme şansınız bulunuyor.  Bembeyaz kumsal ve manzarası ile sizler de gece hayatına kendinizi kaptırabilirsiniz.

Filipinler’de geceleri eğlendikten sonra tatiliniz bitmeden evvel görmeniz gereken yerleri Filipinler Gezilecek Yerler adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *