Lübnan Nasıl Gidilir?

Lübnan özellikle Türkiye ile vizeleri kaldırdıktan sonra gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer almaya başladı. Bu yazımızda da sizleri daha iyi bilgilendirebilmek amacıyla Lübnan’a nasıl gidileceğinden bahsedeceğiz.

Türkiye’den Lübnan’a gitmek istiyorsanız en zahmetsiz ulaşım yollarından biri olan hava yolu taşımacılığını tercih edebilirsiniz. Türkiye ile Lübnan arasında her gün Türk Hava Yolları ve MEA yani Ortadoğu Havayolları uçuş düzenlemektedir. Türk Hava Yollarının uçuş saatleri MEA’ya göre pek uygun değil. Beyrut’a ulaşmak için bu iki havayolundan birini tercih edebilirsiniz.

Lübnan’a Deniz Yoluyla Nasıl Ulaşılır?

Lübnan’a kolay ulaşım yollarından biri olan hava yolu taşımacılığını tercih etmek istemiyorsanız, deniz yolunu da tercih edebilirsiniz. Hatay Büyükşehir Belediyesinin Samandağ ve İskenderun’dan Beyrut’a giden deniz otobüs seferleri de bulunmaktadır. Deniz otobüs seferleri ile direkt olarak İskenderun’dan Beyrut’a ulaşabilirsiniz. Hava yolu ulaşımlarına göre biraz daha zor ve biraz daha vakit alıcı bir yol olduğunu sizlere belirtmek isteriz. Feribot seferleri Lübnan’a iki günde bir olarak düzenlenmektedir.

Lübnan Ne Zaman Gidilir?

Ülkemize çok yakın bir konumda bulunan Akdeniz’e kıyısı bulunan Lübnan’ı ziyaret etmek için en uygun dönem yaz aylarıdır. Ortalama 30 derece hava sıcaklıkların ölçüldüğü yaz aylarında, turizm zirvededir. Bu nedenle Lübnan’a yaz aylarında gitmenizi tavsiye ederiz.

Lübnan’a gitmek konusunda kararlıysanız, Lübnan Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *