Kazakistan’a Nasıl Gidilir?

Orta Asya’da bulunan bağımsız bir Türk devleti olan Kazakistan’a son yıllarda ülkemizden giden turist sayısında oldukça büyük bir artış vardır. Nitekim ülkemizden birçok ulaşım vasıtası ile Kazakistan’a gidilmesi mümkündür. Kaldı ki ülkemizden Kazakistan’a seyahat eden kişiler arasında en çok tercih edilen ulaşım yolu uçaklardır. Ancak Kazakistan’a iş dışında gezmek amacıyla giden gezginlere uçak dışında bir ulaşım aracı seçmelerini tavsiye ederiz. Nitekim her yolculuğun kendine göre bir hikayesi, hatırası ve güzelliği vardır. Bu açıdan Kazakistan yolculuğu da birçok güzelliği içinde barındıran bir yolculuktur. Bu yüzden mutlaka Kazakistan’a seyahat etmek istiyorsanız farklı yolculuk türlerine de denemelisiniz.

Kazakistan’a Otobüsle Nasıl Gidilir?

Otobüs ile Kazakistan’a seyahat edebilmek için öncelikle Türkiye’nin en doğusunda yer alan Kars şehrine gitmeniz gereklidir. Nitekim bu şehirden Kazakistan’ın başkentine kalkacak özel otobüs seferleriyle Kazakistan’a gidebilirsiniz. Otobüs yolculuğunun çok uzun sürmesi ve oldukça yorucu olması otobüslerin en büyük dezavantajı olabilir ancak yolculuk sırasında Gürcistan – Rusya hattı kullanıldığı için yolculuk sırasında birçok güzellik görebilirsiniz.

Kazakistan’a Trenle Nasıl Gidilir?

Kazakistan’a yolculuk edebileceğiniz en keyifli yolculuklardan biri de tren yolculuğu olacaktır. Ancak ülkemizden direkt olarak buraya bir tren seferi bulunmuyor. Öncelikle Rusya’nın Türkiye ve Kazakistan ile bağlantısı olacak şehirlerinden birine gitmeniz gerekecek. Bu şehirleri Kazan, Tolyatti, Samara gibi şehirlerden birine ulaşırsanız buradan Kazakistan’a oldukça keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak burada Rusya’ya gitmeniz gerektiğini unutmayın. Kazakistan’a olacak tren yolculuğunda birçok doğal güzelliği görebilmeniz mümkündür.

Uçakla Kazakistan Yolculuğu

Türkiye’den Kazakistan’a uçakla yapacağınız yolculuk için oldukça fazla bir seçeneğe sahipsiniz. Ülkemizden direkt olarak ülkenin eski başkenti Almatı ve yeni başkenti Astana’ya uçuş bulabilirsiniz.

Kazakistan’a Ne Zaman Gidilir?

Bir Orta Asya ülkesi olan Kazakistan’da karasal iklim hakimdir. Nitekim kışlarının çok soğuk geçtiği bir çoğrafyaya sonbahar ve kış aylarında seyahat etmenizi tavsiye etmeyiz. Kazakistan’a gidilebilecek en güzel vakit yaz aylarıdır.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *