Guatemala Vize İstiyor Mu?

Guatemala, Türkiye Cumhuriyeti ile Merkezi Amerika Guatemala Cumhuriyeti arasında imzalanan “Karşılıklı Vize Muafiyeti Anlaşması” turizm amaçlı ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından vize istememektedir. Guatemala’ya girişte 90 günlük izin verilmektedir. Ancak her halükarda bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır.

  • Guatemala’ya Türkiye’den doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Bu sebeple Avrupa’nın Paris, Madrid, Londra gibi pek çok şehrinden ülkeye aktarmalı uçuş seferleri ile ulaşılabilir.
  • Burada dikkat edilmesi gereken husus aktarma yapılacak ülkenin vize isteyip istemeyeceği hususudur.
  • Guatemala’ya seyahat etmek isteyenlerin yanında belge taşıması zorunludur. Havaalanında gerekli belgelerin teslim edilmesi, kontrol edilmesi sonrasında seyahatinize başlayabilirsiniz.

Vize almadan gidebileceğiniz Guatemala’da basılan kaşe sayesinde Nikaragua, Honduras ve El Salvador’a da gidebilmeniz mümkündür. Bu fırsatı değerlendirmek seyahat tutkunları için çok güzel bir fırsattır.

Guatemala hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi edinmek için Guatemala’ya nasıl gidilir ve Guatemala’da gezilecek yerler yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *